14 دلیل که استانبول، بھترین شھر جھان است

5/5 - (1 امتیاز)

14 دلیل که استانبول، بھترین شھر جھان است

استانبول

استانبول
در این مقاله سعی داریم از استانبول و زیبایی های بی نظیر آن برای شما سخن بگوییم تا از بودن در استانبول بیشتر لذت ببرید. اگر علاقه دارید که در این شھر زندگی کنید و یا اطلاعات عمومی خود را در مورد این شھر افزایش دهید، با گروه سفیر ترکیه ھمراه باشید.

 

استانبول شھر افسانه ھا

اگر چه دیوارھای شھر استانبول سخن نمی گویند اما از آثار تاریخی آن، می توان این را دریافت که این شھر، شهر افسانه ھاست و داستانھای زیادی را در خود جای داده است.

پایتخت سه امپراتوری بزرگ

این شھر از دیر زمان، قلمرو انسانھای قدرتمند و امپراتوری ھای زیادی بوده است. امپراتوری ھای رم و بیزانس و عثمانی برای مالکیت این شھر جنگیده اند.

معماری تاریخی و مدرن

استانبول آمیخته ای از تاریخ و مدرنتیته است. شما خانه ھا و آپارتمانھایی را در آنجا می بینید که کاملا به سبک مدرن و اروپایی ساخته شده اند و در کنار این ساختمانھای مدرن می توانید بناھا و یاد بود ھای تاریخی را نیز مشاھده کنید. شھری که بناھای آن ثبت جھانی شده اند .کاخ توپکاپی ، ھاگیا سوفیا و باسیلکا ، در فھرست میراث جھانی یونسکو قرار دارند.

وجود کاخ ھای تاریخی

عمر جلال سلطان عثمانی به پایان رسیده است ، اما زندگی ھنوز در کاخ ھای عثمانی – ھتل ھا ، رستوران ھا و عمارتھا – در سرتاسر شھر ادامه دارد. این کاخ منظره شھر را بسیار دیدنی کرده است.

بازی ھای زمستانه

آب و ھوای استانبول به گونه ای است که در زمستان به بھشت سفید تبدیل می شود. شما می توانید در آنجا از بازی ھای زمستانه لذت ببرید.

شنا کردن در سواحل استانبول

با افزایش رطوبت ماه ژوئن ، امکان شنا در جزایر و نقاط دیگر نزدیک شھر وجود دارد. شما می توانید در سواحل زیبای استانبول تنی به آب بزنید و از زندگی در آنجا لذت ببرید.

شھر زیرزمینی در استانبول

جاذبه ھای تاریخی استانبول تنھا به سطح شھر خلاصه نمی شود و بدون رفتن به سطح زیرزمینی آن نمی توان تمام این شگفتی ھا را کشف نمود. در این شھر تورھای گردشگری برنامه ریزی شده که علاقمندان را به صورت مستقیم به دوران گذشته از تاریخ بیزانس تا کاخ ھای کھن، مساجد زیرزمینی و کلیساھای کوچک پنهان شده در زیر مغازه ھای قالی فروشی سلطان احمد می برد.

فضاھایی که اجداد و نیاکان این سرزمین از آنھا به عنوان آب انبار استفاده می نمودند و امروزه محل قرار گرفتن رستوران ھا و سالن ھای عروسی می باشد. چنانچه تصمیم به بازدید از این شھر در مجاورت ایاصوفیه و سلطان سارنیچ (Basilica) در میدان سلطان احمد، آب انبار (Museum of Great Palace Mosaics) زیرزمینی داشتید، تماشای موزه کاخ بزرگ موزائیک که یک سالن عروسی امروزیست را به ھیچ وجه از دست ندھید. (Sultan Sarnıç)

وجود گل ھای رنگارنگ

گلهای استانبول

در ماه آوریل و با پایان فصل زمستان، بیش از ٢٠ میلیون شکوفه لاله شکفته می شوند و شھر را غرق در رنگ و زیبایی می کند.

این اتفاق با جشنواره بین المللی سالانه لاله استانبول مصادف خواھد شد. جشنواره ای زیبا و رنگارنگ که ھمه در آن دوربین به دست به پارک ھای امیرگان و گلخانه، برای بازدید و ثبت یکی از زیباترین نمایش ھای شھر می روند.

بام استانبول

در این شھر جادویی در حالیکه در تراس یک رستوران روی پشت بام نشسته اید، به تحسین زیبایی ھای شھر و تماشای دو قاره در یک قاب بپردازید.

رستوران ھای متعدد، چشم انداز دلربا در بسفر و پارتی ھای شبانه، ھمگی از عواملی هستند که این منطقه را به یکی از برترین و دوست داشتنی ترین مقاصد برای انجام فعالیت ھای پرشور و نشاط شبانگاھی تبدیل نموده است.

شلوغی و ھرج و مرج

استانبول به ندرت، در سکوت و خواب فرو می رود. اغلب مردم این شھر در حالیکه یک شلوار جین و تی شرت بر تن دارند به کوچه ھای پرھیاھوی خیابان استقلال (ایستیکلال) و یا بازارهای محلی استانبول، برای تجربه هیجانات پرانرژی می روند.

ھنرنمایی گروه ھای موسیقی زنده برای راضی نگه داشتن تمام افراد با ھر سلیقه ای اجرا می شود.

وجود گالری ھا و نمایشگاه ھای ھنر

گالری های استانبول

(Agatha Christie) و بانو آگا کریستی (Ernest Hemingway) ارنست ھمینگوی ،(Mark Twain) مارک تواین، ھمگی در آثارشان از استانبول الھام گرفته اند و از زیبایی ھایش شگفت زده شده اند.

(Orhan Pamuk) نویسنده ترک اورحان پاموک، به دلیل نوشته ھایش در وصف استانبول، به عنوان نخستین ترک تبار موفق، به کسب جایزه نوبل ادبیات شد.

نویسندگان بی نظیر، ترانه سرایان افسانه ای، شاعران، طراحان و عکاسان بسیاری الھامات و خیال ھای خلاقانه متعددی را از این شھر دریافت کرده اند.

جشنواره ھای بین المللی تجلیل از تئاتر، فیلم، موسیقی، جاز، ھنرھای تجسمی و فرھنگی به صورت سالانه در صحنه ھای مرکزی برگزار می شوند، جشنواره ھایی که به عنوان مکمل صحنه ھنرھای معاصر در سطح جھانی است.

سالن کنسرت گاراج استانبول ،(Santral Istanbul) سانترال استانبول ،(Pera Museum) موزه پرا ،(Istanbul Modern) رویدادھای منظم در موزه ھنرھای مدرن استانبول و گالری ھای ھنر توپحانه برپا می شوند. (Garajistanbul)

 

گروه سفیر ترکیه با بھره مندی از مشاوران با تجربه در زمینه املاک ترکیه، آماده ارائه خدمات شایسته به ھموطنان فارسی زبان می باشد.

جھت خرید ملک، ویلا و مستغلات، املاک تجاری و آپارتمان در آنتالیا، استانبول، ازمیر، آلانیا و سواحل جنوبی ترکیه با اطمینان کامل، از ما مشاوره بگیرید. مشاوران املاک فعال در کشور ایران و یا مشاورانی که در ترکیه فعالیت می کنند می توانند با مشاوران سفیر ترکیه تماس بگیرند و پس از بررسی سوابق، ھمکاری خود را با ما آغاز کنند.

سپاس از همراهی شما مخاطب محترم

5/5 - (1 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *