TÖmer – آموزش زبان ترکی و جزئیات بیشتر آن

5/5 - (1 امتیاز)

TÖmer – تومر

TÖMER
TÖMER آزمون تومر یکی از معروفترین و مهم ترین آزمون های زبان ترکی است.

تومر به معنای آموزش زبان ترکی است. آزمون تومر یکی از معروفترین و مهم ترین آزمون های زبان ترکی است. در واقع یکی از پیش شرط های ورود به بسیاری از دانشگاه های ترکیه، مخصوصا دانشگاه های ترک زبان، نمره قبولی در آزمون تومر است. این آزمون به دانشگاه آنکارا وابسته است و تومر این دانشگاه به نوعی، رسمی ترین مرکز آموزش زبان ترکیه است. تمامی کارهای مربوط به این آزمون از ثبت نام گرفته تا ارائه مدرک و اعلام نتایج را دانشگاه آنکارا بر عهده گرفته است.

به طور کل این آزمون در دو نوع برگزار می شود:

دیپلما و سرتیفیکا

دیپلما: به شما کد بین المللی و اعتبار دائمی می هد. به این شکل که نیازی نیست تا مدرک و نمره خودتان را تمدید مجدد کنید و یک بار امتحان و قبولی در آن کفایت می کند.

سرتیفیکا: نیز کد بین المللی دارد ولی اعتبار این مدرک دو ساله است.

به زبان ساده می توان بیان کرد که این آزمون و مدرک آن، چیزی مشابه آزمون آیلتس و تافل است با این تفاوت که صرفا برای ترکیه به دردتان خواهد خورد. برای کار و تحصیل شما به این مدرک نیاز خواهید داشت.

TÖMER چیست؟

tomer
مرکز آموزش ترکیه ( Türkçe Öğretim Merkezi’ dir )

 

TÖMER یک مرکز تحقیق و کاربرد زبان ترکی و خارجی است. این مرکز به منظور آموزش زبان ترکی به خارجی ها در سال 1984 تحت مدیریت دانشگاه آنکارا تأسیس شد. پس از آن، بیشتر دانشگاه ها، بخش TÖMER را به همراه اساتیدی که در زمینه های خود متخصص هستند، راه اندازی کردند.

این مرکز، یک مؤسسه تحقیق و آموزش زبان وابسته به دانشگاه آنکارا است که بسیاری از زبان های خارجی را آموزش می دهد.

هدف از تاسیس TÖMER، آموزش زبان های خارجی، به ویژه زبان ترکی به اتباع خارجی و هر شخصی که قصد انجام فعالیت های آموزشی، تحقیق، تجزیه و تحلیل دارد، کاربرد داشته و با هدف حمایت از بازار کار در حال توسعه بیشتر است.

در ابتدا با برگزاری آزمون و با بررسی مهارت های اساسی مانند خواندن، نوشتن و درک مطلب، مشخص می شود که آیا یک دوره لازم است یا خیر؟ سپس دانشجوی متقاضی، دوره ای متناسب با سطح خود را طی خواهد نمود و بنابراین، شخصی که به زبان ترکی مسلط نبوده، می تواند آنچه را که در ابتدا گفته شد درک کند و تا حدودی منظور خود را بیان کند. اگر دوره را ادامه دهد، این فرصت را خواهد داشت که به زبان ترکی مسلط شود.

در کل تعداد زیادی شعبه TOMER   در ترکیه وجود دارد و به ده ها هزار دانش آموز در این دوره خدمات ارائه می شود.

سطح ( Seviyeler )

A1: در این سطح، افراد می توانند نیازهای اساسی خود را با استفاده از جملات بسیار ساده ای كه در زندگی روزمره توسط همه شناخته می شود، برآورده كنند. فرد می تواند خودش یا شخص دیگری را معرفی کند. اگر طرف مقابل به او کمک کند و واضح و آرام صحبت کند، می تواند ارتباط برقرار کند.

A2: با گذاراندن این دوره، امکان برقراری ارتباط با استفاده از جملات و اصطلاحات ساده مربوط به محیط و مسائل نزدیک به شما ایجاد می شود و قادر به تبادل اطلاعات ساده در مورد موقعیت هایی که اغلب با آنها روبرو هستید خواهید شد.

B1: هر شخص، پس از گذراندن این دوره می تواند مفهوم کلی مقالاتی را که با زبان ساده و به وضوح مطرح شده است، دریافت نماید. همچنین امکان درک متون دشوار مربوط به حوزه مورد علاقه شما، خلق جملات ساده و بهم پیوسته ایجاد خواهد شد. این موضوع می تواند از بروز مشکلاتی که ممکن است در طول سفر بوجود آید جلوگیری نماید.

B2: با دریافت جزئیات این سطح امکان درک اصلی متون پیچیده ایجاد خواهد شد. آشنایی با اصطلاحات و انجام مصاحبه های طولانی را به همراه دارد. مکالمه می تواند روان و سریع بیان شود. می تواند اطلاعات واضح و دقیق درمورد یک موضوع را ارائه دهد. می تواند به یک سئوال پاسخ دهد و اطلاعاتی را با جنبه های مثبت و منفی ارائه دهد.

C1: در این سطح، فرد می تواند متون طولانی و پیچیده را بفهمد و خلاصه ای دقیق ارائه دهد. می تواند بدون جستجوی کلمات، روان و سریع بیان شود. می تواند به طور مؤثر از این زبان در زندگی اجتماعی یا شغلی یا آموزش استفاده کند. می تواند مسائل پیچیده و منظور خود را به روشی مشخص و روشن، با برنامه ریزی وجزئیات بیان کند.

C2: می تواند تقریباً همه چیزهایی را که می خواند یا گوش می دهد بدون مشکل درک کند. او می تواند اطلاعات کتبی یا کلامی را که از منابع مختلف به دست آورده است خلاصه کند و می تواند به طور جامع در مورد این مسائل توضیح دهد. او می تواند افکار خود را سریع، بسیار روان و بسیار واضح بیان کند. می تواند جزئیات را در موضوعات پیچیده تشخیص دهد و آنها را منتقل کند.

Ankara Üniversitesi TÖMER, 1984 yılında, yabancılara Türkçe öğretmek amacıyla dünyanın önde gelen dil ve kültür merkezleri örnek alınarak “Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER)” adıyla kurulmuştur. TÖMER’in adı, 2011 yılında “Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi” olarak değiştirilmiştir

دانشگاه TÖMER آنکارا

TÖMER علامت تجاری ثبت شده دانشگاه آنکارا است.
        TÖMER, Ankara Üniversitesinin Tescilli Markasıdır

دانشگاه TÖMER آنکارا در سال 1984 با نام “مرکز آموزش ترکی (TÖMER)” تاسیس شد و مراکز برجسته زبان و فرهنگ جهان را به عنوان نمونه ای برای آموزش زبان ترکی به خارجی ها در نظر گرفت. نام TÖMER در سال 2011 به عنوان “مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکی و خارجی” تغییر یافت.

TÖMER, 1980’lerde Türkçeyi yabancı dil olarak öğreten ilk ve tek kurum olarak hizmet vermeye başlamıştır

TÖMER به عنوان اولین و تنها مؤسسه ای که در دهه 1980 زبان ترکی را به عنوان یک زبان خارجی آموزش می دهد، شروع به کار کرد.

1989 yılından itibaren İngilizce, Fransızca ve Almanca öğretimine başlayan TÖMER’de bugün Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Rusça, Bulgarca, Çince, Arapça, Korece, Farsça ve Osmanlı Türkçesi öğretilmektedir

TÖMER که از سال 1989 آموزش انگلیسی، فرانسوی و آلمانی را آغاز کرد، امروزه به زبان های ترکی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، ایتالیایی، روسی، بلغاری، چینی، عربی، کره ای، فارسی و ترکی عثمانی تدریس می کند.

Dil öğretiminin yanı sıra TAMEB işbirliğinde yürütülen ve Suriyeli mültecilere dil öğretimi ve meslek edindirmeyi amaçlayan SEQUA projesi, işiten toplum ile sağır toplum arasındaki engelleri kaldırarak engelsiz bir dünyayı hedefleyen SAĞIR DOSTU projesi, yabancılara Türkçe öğretimi sertifika programı kapsamında öğretmen yetiştirme programı olan ÖYP ile TIPDİL, e- YADİS, TİDYES, TAI sınavlarını da bünyesinde barındırarak dil öğretiminde uygulanmak üzere yeni yöntemler geliştirilmesine olanak vermiştir.

علاوه بر آموزش زبان، پروژه SEQUA، که با همکاری TAMEB انجام می شود و هدف آن ارائه آموزش و حرفه ای زبان به پناهندگان سوری است، پروژه SAĞIR FRIENDLY، که هدف آن ایجاد جهانی بدون مانع از طریق رفع موانع جامعه و ناشنوایان است که این روشها را با استفاده از آزمونهای YADİS  TİDYES و TAI در آموزش زبان امکان پذیر کرده است.

TÖMER Müdürlüğünü, 27 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Timur GÜLTEKİN yürütmektedir.

از 27 نوامبر 2020 دکتر GÜLTEKİN Timur، اداره TÖMER در دانشکده زبان، تاریخ و جغرافیای دانشگاه آنکارا به عنوان رئیس گروه مردم شناسی منصوب شد.

Yakın  zamanda TÖMER, “Kişisel Markalaşma Eğitimleri” adı altında “Söz Dili” ve “Beden Dili” içerikleri ile eğitimler vermeye başlamıştır.

اخیراً، TÖMER شروع به ارائه آموزشهایی تحت عنوان ” آموزشهای شخصی سازی برند های تجاری ” با محتوای ” زبان کلامی ” و ” زبان بدن ” نموده است.

TÖMER علامت تجاری ثبت شده دانشگاه آنکارا است.

TÖMER, Ankara Üniversitesinin Tescilli Markasıdır.

منبع

مشاوران ما در گروه سفیر ترکیه، آماده ارائه خدمات و اطلاعات کاربردی در خصوص زندگی و سرمایه گذاری در کشور ترکیه می باشند.
به منظور آشنایی بیشتر  و تماس با گروه سفیر ترکیه، اینجا را کلیک کنید.

 

سپاس از همراهی شما

5/5 - (1 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *